وبلاگ

چرا باید سایت داشته باشیم؟ (8 دلیل مهم داشتن سایت)

چرا باید سایت داشته باشیم؟

قبل از هر کاری در طراحی سایت باید از خود بپرسیم که چرا سایت داشته باشیم، و این اولین سوالی هست که پاسخ آن را باید بدانیم. در این مقاله با مزایای داشتن سایت آشنا می شوید و می توانید این سوال مهم را پاسخ دهید.

اهمیت وب سایت

تا الان به اهمیت یک وب سایت فکر می کردم و این که چه تعداد از کسب و کارها این کار را نمی کنند. باید گزارشی رو پی گیری کنید، از 41٪ تا 51٪ از مشاغل کوچک وب سایت ندارند. وقتی برای اولین بار این آمار را دیدم باورم نمی شد. چون اصلا به فکرم خطور نمی کرد و فکر می کردم که همه اهمیت داشتن وب سایت را می دانند. و وقتی که با چند کسب و کار حرفه ای تماس گرفتم، موجه شدم که هچ کدام سایتی ندارند و اصلا نمیدانند سایت چی هست و به چه دردی میخوره.

online vs sonati

حالا می‌دانم که این آمار(که در بالا ذکر شد) ممکن است واقعاً درست باشد. من هم عین شما شوکه شدم. این باعث شد فکر کنم اگر می‌خواهید مشتریان جدیدی داشته باشید یا حتی مشتریان فعلی خود را حفظ کنید، باید مقاله‌ای کامل بنویسم که چرا داشتن یک وب‌سایت برای بیزینس شما مهم است.

این مقاله خلاصه تمام دلایلی است که در حین نوشتن به ذهنم آمد. مطمئنم دلایل بیشتری وجود دارد که داشتن یک وب سایت برای کسب و کار ضروری است، اما اینها دلایل اصلی هستند که باید حتما توجه کنید.

به نظر من، همه باید یک وب سایت داشته باشند زیرا بسیار ارزان و در عین حال بسیار مؤثر هستند. امیدوارم مقاله من به شما کمک کند تا اهمیت یک وب سایت برای کسب و کار خود را درک کنید. webiaco خدمات سئو سایت و همگنین طراحی وب سایت ارا نجام می دهد. ما کار میکنیم. شما سود می کنید.

پکیج آموزش ساخت سایت

در اینجا 8 دلیل مهم برای داشتن یک وب سایت وجود دارد.

  1. 93% از تصمیمات خرید تجاری با جستجوی وب سایت ها در موتور جستجو شروع می شود.
  2. این حرفه ای بودن شما را نشان می دهد.
  3. به شما دسترسی آسان می دهد.
  4. این یک وسیله نقلیه بازاریابی با هزینه کم است.
  5. به شما بازگشت سرمایه مثبتی می دهد.
  6. این به شما ارزش ماندگار می دهد.
  7. این به شما فرصت هایی در خارج از کشور می دهد.
  8. پشتیبانی مشتری سلف سرویس را ارائه می دهد.

به راحتی یک وب سایت عالی ساخته شده برای تجارت خود را با قیمت عالی دریافت کنید.
وب سایتی داشته باشید که برای موتورهای جستجو بهینه شده و برای افزایش فروش طراحی شده باشد.

93 درصد از خرید تجاری با جستجو در سایت ها و موتورهای جستجو شروع می شود

برای به دست آوردن مشتریان جدید، باید یک استراتژی در سرتاسر دنیا و ایران داشته باشید تا بتوانید کسب و کار خود را محبوب کنید. در دنیای امروز، جایی که اکثر مردم در اکثر بازارها به آن مراجعه می کنند، اینترنت است، به ویژه موتورهای جستجویی مانند گوگل، یاهو یا بینگ. این موتورهای جستجو سه موتور جستجوی بزرگ هستند (از راست به چپ) و بیش از 90٪ از کل جستجوها را تشکیل می دهند. گوگل با تقریباً 6 مورد از هر 10 جست و جو، به مراتب بزرگترین است.گزارش جست و جوی کاربران در موتورهای جستجو در سال 2022

موجودیت جستجوی اصلی
سهم جستجوی اصلی صریح (%)
آگوست-11
سپتامبر-11
تغییر نقطه
کل جستجوی هسته صریح
100.0%
100.0%
N/A
Google Sites 64.8% 65.3% 0.5
Yahoo! Sites 16.3% 15.5% -0.8
Microsoft Sites 14.7% 14.7% 0.0
Ask Network 3.0% 3.0% 0.0
AOL, Inc. 1.3% 1.5% 0.2

93 درصد تصمیمات و خریدهای تجاری که با جستجو در موتورهای جستجو شروع می شود، به این معنی است که اگر وب سایت ندارید، تنها به 7 درصد از بازار خود می فروشید. درست است، شما محبوبیت کسب و کار خود را تا 93 درصد کاهش می دهید. هر چه اقلام بزرگتر باشد، افراد تحقیق و خرید بیشتری انجام خواهند داد. حدس من این است که احتمالاً 40 تا 50 درصد از خریدهای مصرف کننده با جستجوی آنلاین شروع می شود. وب سایتی داشته باشید که برای موتورهای جستجو بهینه شده و برای افزایش فروش طراحی شده باشد.

کسب و کارهایی که سایت دارند
کسب و کارهای دارای سایت در جهان

این حرفه ای بودن شما را نشان می دهد

دلیل دیگری که چرا یک وب سایت برای کسب و کار شما مهم است این است که بخش بزرگی از بازار وجود دارد که حتی اگر به دنبال خرید نباشید، شما را به عنوان یک گزینه در نظر نمی گیرند. من شخصاً می‌دانم که اگر با تأمین‌کننده‌ای سروکار دارم که می‌خواهم از آن خرید کنم و آنها حتی وب‌سایتی ندارند، تقریباً آنها را به عنوان یک گزینه حذف می‌کنم و دیدگاه من نسبت به آن شرکت کاهش می‌یابد. این تصور را به من می دهد که این شرکتی است که مدیریت بسیار ضعیفی دارد.(مطعنا شما هم با این دیدگاه مواجه شده اید)

با این دیدگاه چرا من می خواهم از شرکتی مانند این خرید کنم؟ بر اساس تجربه من، اکثر مردم شبیه من فکر می کنند. برخی از افراد هستند که این فکر را ندارند، اما من حدس می زنم که احتمالاً 80٪ از مردم نظرات بدی نسبت به شرکت هایی دارند که وب سایت ندارند.?

به شما دسترسی آسان می دهد

داشتن یک وب سایت باعث می شود افراد به راحتی شما را پیدا کنند، درباره شرکت شما مطالعه کنند، کارهایی که انجام می دهید را کشف کنند و به سوالاتی که در مورد کسب و کار شما دارند پاسخ دهند. با داشتن یک وب سایت، افراد می توانند شرکت شما را در هنگام جستجوی شرکت در موتورهای جستجویی مانند گوگل، یاهو یا بینگ پیدا کنند.

البته دقت داشته باشید که اگر می خواهید که در موتورهای جستجو رتبه خوبی داشته باشید و مشتریان زیادی شما را پیدا کنند باید سئو خوبی داشته باشید تا از رقبا پیشی بگیرید. این را به ما بسپارید

این یک وسیله نقلیه بازاریابی با هزینه کم است

طبیعتا اگر در حالت فیزیکی بخواهید یک بازاریابی انجام دهید این مورد بسیار هزینه بر است و در مواردی شاید بین 100 تا 500 میلیون باید هزینه بازاریاب فیزیکی را بدهید البته این مورد برای کسب کارها متفاوت هست و در مواردی بسیار زیاد هست.

البته شما اگر بخواهید یک کسب و کار فیزیکی را در سرتاسر ایران و جهان بازاریابی کنید باید هزینه های میلیاردی بکنید تا بتوانید این کار را انجام دهید اما در اینترنت به این شکل نیست!

مقایسه تبلیغات آنلاین با سنتی
اینفوگرافی مقایسه تبلیغات آنلاین با سنتی

داشتن یک وب سایت، در کنار تبلیغات فیس بوک، مقرون به صرفه ترین روش بازاریابی برای بررسی هزینه به ازای هر 1000 نمایش است. وب سایت شما بسیار مؤثرتر از تبلیغات فیس بوک خواهد بود زیرا مردم وب سایت شما را می بینند و فعالانه درگیر یادگیری در مورد شرکت شما هستند. داشتن افراد فعال در وب سایت شما برای چند دقیقه در یک زمان، منجر به فروش بیشتر و فروش بیشتر از یک تبلیغ کوچک فیس بوک می شود، زیرا اغلب مردم حتی متوجه تبلیغات فیس بوک نمی شوند.

به شما بازگشت سرمایه مثبتی می دهد

یکی دیگر از دلایل مهم در مورد اهمیت داشتن یک وب سایت این است که به شما بازگشت سرمایه مثبتی می دهد. اگر از همان مثال پاراگراف بالا برای پنج سال اول داشتن یک وب سایت استفاده کنیم، هزینه شما 10417 دلار خواهد بود. برای بازپرداخت این مبلغ باید چقدر فروش ایجاد کنید؟ اگر در یک بازار تجاری کسب و کار هستید، حدس من این است که ممکن است تنها به یک فروش نیاز داشته باشید تا سرمایه گذاری وب سایت خود را برگردانید. اگر یک فروش کافی نباشد، احتمالاً تعداد انگشت شماری است. شانس اینکه وب‌سایت شما در طول پنج سال بیش از تعداد انگشت شماری مشتری ایجاد کند تقریباً تضمین شده است.

به شما ارزش ماندگاری می دهد

بخش بزرگ در مورد یک وب سایت این است که وقتی روی آن سرمایه گذاری می کنید، آن را برای همیشه خواهید داشت و برای همیشه برای شما کار می کند. چه روش های تبلیغاتی دیگری وجود دارد که وقتی یک بار هزینه آن را پرداخت می کنید، برای همیشه برای کسب و کار شما کار می کند؟ شاید اصلا همچین چیزی نباشه.

وقتی برای یک آگهی روزنامه پول می پردازید، آن یک آگهی و هر مزیتی را که یک آگهی ایجاد می کند دریافت می کنید، اما بعد از آن که آگهی انجام می شود، آن پولی که برای آگهی روزنامه خرج کردید از بین رفته است و هرگز نمی توانید آن را پس بگیرید. اگر از آن بازگشت سرمایه دریافت نکنید، هرگز نمی توانید. همین امر در مورد گوگل ادوردز، تبلیغات فیس بوک، تبلیغات لینکدین، تبلیغات مجلات و غیره نیز صادق است. در مورد یک وب سایت، اگر در سال اول بازگشت سرمایه مثبتی کسب نکردید، نگران نباشید.

این به شما فرصت هایی در خارج از کشور می دهد

داشتن یک وب سایت این امکان را برای هر کسی در جهان فراهم می کند تا کسب و کار شما را پیدا کند. اگر محصولی دارید که به راحتی می توان آن را به صورت آنلاین فروخت، می توانید با فروش آنلاین مشتریان خود را به طور چشمگیری افزایش دهید. اما با داشتن یک وب سایت می توانید مشتریانی را به دست آورید که خارج از محدوده جغرافیایی شما هستند.

این خدمات پشتیبانی از مشتری را ارائه می دهد

یکی دیگر از مزایای داشتن یک وب سایت این است که می تواند پشتیبانی مشتری شما را بهبود بخشد و در نتیجه خدمات کلی به مشتریان شما را بهتر کند. یک وب سایت می تواند این کار را انجام دهد اگر شما پرسش و پاسخ پشتیبانی را در وب سایت خود ارسال کنید یا یک انجمن ایجاد کنید که در آن کاربران بتوانند در مورد محصول شما از یکدیگر سؤال کنند و سایر کاربران بتوانند به این سؤالات پاسخ دهند. اگر سایر مشتریان در موتور جستجو برای یافتن راه حلی برای این مشکل جستجو کنند، این پاسخ ها به مشکلات یا سؤالات رایج در اینترنت در دسترس هستند.

شما همچنین می توانید مشتریان را به این منابع آنلاین هدایت کنید تا خودشان بتوانند مشکل را حل کنند. این می تواند کارها را برای مشتریان شما بسیار سریعتر کند و همچنین بخش پشتیبانی مشتری شما را کارآمدتر کند. همه محصولات یا خدمات نمی توانند از یک تالار گفتمان عیب یابی بهره مند شوند، اما من معتقدم که همه محصولات می توانند از صفحه پرسش و پاسخ برای سؤالات متداول و همچنین انجمنی که مشتریان می توانند هر سؤال، نظر یا بازخوردی را که در مورد یک محصول دارند ارسال کنند، بهره مند شوند.

منبع : https://profitworks.ca/

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره تلفنی رایگان

در خدمت شما هستیم!

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.