وبیاکو
0
0

وبلاگ

نحوه رفع خطای لودینگ المنتور (7 روش عملی)

نحوه رفع خطای لودینگ المنتور

آیا با “خطای لودینگ المنتور” در سایت خود مواجه شده اید؟ اگر جواب بله هست ، شما یکی از چندین میلیون کاربری هستید که با این مسئله روبرو شده اید. چون اصولا این مشکل در بیشتر سایت هایی که برای اولین بار از پلاگین المنتور استفاده می کنند رخ می دهد.

[irinfobox]اصلا استرس نداشته باشید، چون این مشکل در بیشتر سایت های المنتور رخ می دهد و با چند کلیک ساده می توانید مشکل لودینگ در المنتور را برای همیشه حل کنید.[/irinfobox]

چون یکی از مشکلا رایج در المنتور هست، تصمیم گرفتیم یک آموزش جامع برای این مورد منتشر کنیم تا دیگر بدون هیچ مشکلی از المنتور در سایت خود استفاده کنید. پس حتما در ادامه مقاله همراه ما باشید.

نحوه رفع ارور لودینگ المنتور
نحوه رفع ارور لودینگ المنتور

نحوه رفع خطای لودینگ در المنتور

مشکل لودینگ در صفحه ویرایشگر المنتور” ، یا “خطای لودینگ در بخش ویجت های المنتور” می تواند به دلیل چندین عامل ایجاد شود. این می تواند به دلیل کم بودن منابع سرور ، تداخل افزونه ای ، قدیمی بودن افزونه ها و غیره باشد. بیشتر اوقات ، متوجه می شویم که استفاده از چندین افزودنی المنتور منجر به استفاده زیاد از منابع سرور می شود. با افزایش محبوبیت روز به روز المنتور، هر روز افزونه های زیادی توسط توسعه دهندگان المنتور و وردپرس طراحی و آماده سازی می شوند. اما، این افزودنی ها در مواقعی تداخل پیدا می کنند.

منظور از مشکل لودینگ یا بارگذاری در المنتور چیست؟

این مشکل در 2 بخش در المنتور رخ می دهد :

  • وقتی Elementor در هر صفحه ای فعال است ، بخش ویجت ها در سمت راست مشکل لودینگ پیدا می کند.
  • صفحه خالی (ویرایشگر المنتور) هنگام تلاش برای بارگیری Elementor

از آنجا که ویجت ها بارگیری و فعال نمی شوند ، صفحه ساز غیرقابل استفاده می شود. با این حال ، ما متوجه شده ایم که بعضی اوقات می توانید محتوای موجود در صفحه را بدون هیچ مشکلی ویرایش کنید. اما ، اضافه کردن بخش یا محتوای جدید به صفحه امکان پذیر نیست. در زیر تصویری از این مشکل قرار داده ایم :

مشکل لودینگ ویرایشگر المنتور
مشکل لودینگ ویرایشگر المنتور
مشکل لودینگ ویجت المنتور
مشکل لودینگ ویجت المنتور

7 روش عملی برای رفع مشکل لودینگ المنتور

در این بخش می خواهیم 7 روش عملی و تست شده را برای شما معرفی کنیم و در حالت کلی یکی از این روش ها مشکل شما را قطعا حل می کند. پس آموزش را دنبال کنید.

1 – چک کردن تداخل افزونه ای

اولین قدم برای رفع اشکال از این قبیل مشکلات جستجو در تداخل افزونه ای است. غیر از Elementor و Elementor Pro ، تمام افزونه های سایت خود را غیرفعال کنید. اکنون ، سپس باز هم صفحه ای را با ویرایشگر المنتور باز کنید. اگر Elementor به درستی بارگیری شود ، احتمالاً تداخل فزونه ای یا منابع سرور شما در حال اتمام است.

افزونه ها را یکی یکی از بالا به پایین فعال کنید و همزمان عملکرد Elementor را بررسی کنید. اگر Elementor پس از فعال کردن یک افزونه خاص بارگیری را متوقف کند، افزونه ای که در اخر فعال کردید این مشکل را بوجود آورده است.

[irnot title=”توجه کنید”]دقت داشته باشید که بعد از فعال کرده هر افزونه باید صفحه مورد نظر را که ارور لودینگ بوجود آمده بود را تست کنید.[/irnot]

اولین روش مهم ترین و رایج ترین روش ها محسوب می شود که در بیشتر مواقع با همین روش اول مشکل حل می شود و اگر باز هم ارور بارگذاری المنتور را دارید به روش بعدی بروید.

2 – ورژن PHP و محدودیت حافظه PHP را بررسی کنید

در بیشتر مواقع مشکل از ورژن PHP و همچنین محدودست حافظه PHP می باشد چون در حالت عادی باید همیشه ورژن PHP هاست شما در آخرین نسخه باشد. وب سایت رسمی المنتور استفاده از PHP 7.0 یا بالاتر برای بهترین عملکرد با حداکثر حافظه 128M یا بالاتر را توصیه می کند. درصورتی که سایت شما از چند افزونه و افزونه Elementor استفاده کند ، توصیه می شود محدودیت حافظه بیشتری داشته باشید.

در برخی از هاست ها می توانید هر 2 مورد را خود شما بالا ببرید و دسترسی دشته باشید، اما برخی از هاستینگ ها این دسترسی ها را از کاربران گرفته اند و باید با تیکت اعلام کنید تا برای شما این کارها را انجام دهند.

[irinfobox]پس در اولین مرحله یک تیکت به هاستینگ بزنید و درخواست افزایش حافظه و ورژن PHP را بدهید.[/irinfobox]

3 – ویجت های استفاده نشده را غیرفعال کنید

اگر از افزونه های Elementor استفاده می کنید ، می توانید ویجت های استفاده نشده المتور را غیرفعال کنید.فعال کردن / غیرفعال کردن ابزارک های استفاده نشده Elementor باعث کاهش استفاده از منابع می شود و می تواند خطاهای بارگیری را برطرف کند.

دقت داشته باشید که برخی از افزونه های جانبی المنتور این امکان را دارد تا کاربران بتوانند ویجت ها و امکانات را غیر فعال کنند تا با این کار ویجت هایی که استفاده نمی شود غیر فعال باشند.

4 – چک کردن فایل .htaccess

در برخی مواقع هم کدهای اضافی در فایل .htaccess می تواند مشکل لودینگ المنتور را بوجود آورد چون این فایل یکی از فایل های مهم در سایت وردپرس محسوب می شود و کمی حساس است.

[irirelated]بهترین آموزش المنتور در ایران[/irirelated]

اگر سایت شما بر روی سرور Apache در حال اجرا است (بیشتر ارائه دهندگان میزبانی مشترک از این تنظیم استفاده می کنند) ، می توانید محتویات فایل .htaccess را ویرایش کنید. تنظیمات نادرست در فایل .htaccess می تواند مشکلات زیادی را بوجود آورد. می توانید از پرونده .htaccess موجود پشتیبان تهیه کرده (یک نسخه کپی تهیه کنید و نام فایل را تغییر دهید) و با محتوای پیش فرض همانطور که در اینجا ذکر شد ، نسخه جدیدی ایجاد کنید.

1 – فایل .htaccess را به .htaccess1 تغییر دهید.

2 – یک فایل با نام .htaccess ایجاد کنید و کد های زیر را درون این فایل کپی کنید و ذخیره را بزنید. سپس صفحه لودینگ را چک کنید تا ببینید که مشکل باز هم وجود دارد یا خیر.

# BEGIN WordPress

RewriteEngine On
RewriteRule .* - [E=HTTP_AUTHORIZATION:%{HTTP:Authorization}]
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]

# END WordPress

5 – محدودیت سرویس آپاچی (Apache) را افزایش دهید

گاهی اوقات سرور به محدودیت منابع خود می رسد و باید حتما افزاش داده شود ، در این حالت می توانید با افزودن کد زیر به فایل .htaccess این محدودیت را افزایش دهید :

<IfModule mod_substitute.c>
SubstituteMaxLineLength 30m
</IfModule>
LimitRequestBody 9999999

بعد از اضافه کردن کد و ذخیره فایل، باز هم به صفحه ای که مشکل وجود داشت بروید و صفحه را رفرش کنید.

6 – تغییر نحوه بارگذاری ویرایشگر المنتور

المنتور گزینه ای برای تغییر روش بارگذاری ویرایشگر را فراهم می کند. اما ما اطلاعات زیادی در مورد کارکرد این نوع بارگذاری نداریم. می توانید آن را در داشبورد وردپرس > المنتور > تنظیمات > تب پیشرفته > گزینه “تغییر روش بارگذاری ویرایشگر” را فعال کنید. (تصویر زیر را ببینید). این گزینه را فعال کنید و بررسی کنید آیا مشکل حل شده است.

نحوه لود ویرایشگر المنتور
نحوه لود ویرایشگر المنتور

یک روش بارگذاری هست که برخی از اسکریپت ها را لود نمی کند و شاید در برخی مواقع مشکل لودینگ حل شود.

7 – از افزودنی های المنتور بهینه استفاده کنید!

امروزه با محوبیت المنتور، افزونی های زیادی برای المنتور طراحی می شوند که می توانید هر هر کدام استفاده کنید و ویجت های مورد نیاز را اضافه کنید. اما در بین این افزودنی ها باید از افزودنی های بهینه استفاده کنید چون با زیاد شدن این افزودنی ها، می توانید تاثیر این ها را مشاهده کنید.

در بین همه افزونه های المنتور، به نظر من هم استفاده از افزونه Element Pack Pro بهترین انتخاب خواهد بود چون هم دارای ویجت های حرفه ای برای همه کاربردها هست و همجنین دارای یک کتابخانه کامل برای تمپلیت های المنتور است. هر ویجتی که مورد استفاده نبود را می توانید غیر فعال کنید.

امیدواریم که تا الان خطای لودینگ المنتور حل شده باشد و بتوانید بدون محدودیت طرحی سایت خود را شروع کنید. دقت داشته باشید که گر مشکل شما باز هم حل نشد در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا به صورت رایگان با Any Desk چک شود و مشکل شما حل شود.

8 – به هاست تیکت بزنید (در حالتی که همه مراحل را رفته اید)

آخرین روشی که باید به آن رجوع کنید این است که باید به هاستینگ تیکت بزنید و مشکل رو مطرح کنید چون اخیرا چند تا از سایت های مشتریان این مشکل را داشته اند که با تیکت این مشکل برطرف شد. برای این منظور کافیست به اکانت خود در سایت شرکت هاستینگ مراجعه کنید و مشکل رو در پیام مطرح کنید و پس از چند دقیقه مشکل شما حل می شود.

فیلم آموزشی

جمع بندی

خطا یا ارور لودینگ در المنتور یکی از خطاهایی هست که اصولا در المنتور رخ می دهد و مربوط به هر کسی هست که از این افزونه استفاده می کند و شاید هر کسی که از المنتور استفاده می کند حداقل یک بار با این مشکل رو برور شده است. چندین روش اساسی و عملی برای حل این مشکل وجود دارد که همه این روش ها به نوعی تست شده اند و در یک مقاله خدمت شما عزیزان آورده شده است.

مطمئنا باشید که یکی از این روش ها می تواند خطای بارگذاری در المنتور را حل کند. پس اصلا نگران بروز این مشکل نباشید.

مقالاتی که باید بخونید!

اشتراک گذاری:

 

 
دانلود فایل

پسورد فایل :

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

  • سلام و وقت بخیر.
    من متوجه شدم که دو افزونه که وجودشون ضروری هستش باعث تداخل هایی می شوند و اجازه لود ابزارک ها نمی دهند.
    عملا امکان حذف این افزونه ها نیست.
    ممنون میشم که راهنمایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره تلفنی رایگان

در خدمت شما هستیم!

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.