وبیاکو
0
0

وبلاگ

خطاهای المنتور و نحوه رفع آنها

خطاهای المنتور و نحوه رفع آنها

هنگام استفاده از المنتور خطاهای المنتور می توانند در هر زمان رخ بدهند. این یک افزونه فعال پشتیبانی شده است ، و هنگامی که کاربر با خطایی یا اروری روبرو می شود یک چیز طبیعی هست و امکان وجود و رخ دادن هر نوع مشکلی پیش می آید. با وجود همه این موارد ، این احتمال وجود دارد که خود را درگیر مشکلی کنید که باید سریعاً حل شود.

دوره آموزش رایگان افزونه المنتور

این راهنما به شما در رفع رایج ترین خطاهای المنتور، مشکلات تکراری و اشکالاتی که ممکن است شما را آزار دهد کمک خواهد کرد. اصلا نگران وجود ارور در المنتور نباشید چون هر نوع ارور یا خطای وجود داشته باشد با چند روش ساده قابل حل هست و نباید افزونه را حذف کنید و یا سایت را تغییر دهید و یا یک افزونه دیگری نصب کنید.

خطاهای رایج در افزونه صفحه ساز المنتور

در زیر می خواهیم تا به توضیح و رفع خطاهای رایج در المنتور بپردازیم تا با همه این مشکلات آشنا شویم و در مرحله بعدی بتونیم بدون هیچ دردسری این مشکلات را برای همیشه حل کنیم.

1 – خطای لودینگ در المنتور

رایج ترین لیست خطاهای Elementor شامل لود نشدن بخش ویجت های افزونه است. وقتی افزودنی های جانبی زیادی در المنتور نصب می کند، این افزونه های منابع زیادی از هاست و سرور را می گیرند و این باعث می شود که مشکلات بارگذاری در المنتور ایجاد شود. این ناراحت کننده ترین مشکلی است که کاربران با آن روبرو هستند زیرا باعث غیرقابل استفاده شدن صفحه ساز می شود چون اصلا به هیچ تنظیم یا ویجتی نمی توانیم دسترسی داشته باشیم. ما یک آموزش کامل برای حل خطای لودینگ در المنتور ارائه داده ایم ، می توانید آن را بررسی کنید.

مشکل لودینگ ویجت المنتور
مشکل لودینگ ویجت المنتور

2 – خطای پیدا نشدن ناحیه محتوایی در المنتور

متاسفیم! ناحیه محتوایی در برگه شما یافت نشد. این مشکل برای این هست که باید تابع ٰthe_content در قالبی که استفاده می کنید وجود داشته باشد و همان تابع جزئیات محتوا محسوب می شود.”

ارور ناحیه محتوایی در المنتور
ارور ناحیه محتوایی در المنتور

the_content” چیست و چرا مهم است؟

تابع the_content تابعی از وردپرس است که محتوا را از وردپرس به صورت داینامیک می خواند روی صفحه نمایش می دهد. المنتور محتوای صفحه را جایگزین می کند و در عوض محتوای آن را نشان می دهد. اگر این تابع وجود نداشته باشید پس المنتور نمی تواند محتوا صفحه را مشاهده کند و محبور به تولید ارور می شود.

چطور میشه این مشکل را حل کرد؟

 • روش 1: ساده ترین راه برای انجام این کار استفاده از یک قالب سازگار با المنتور هست. قالب Kava یکی پوسته رایگان و کامل و سازگاری 100% با المنتور هست.
 • روش 2: اگر نمی خواهید قالب خود را عوض کنید، می توانید این روش را امتحان کنید. فقط باید تابع <؟ php the_content ()؛ ؟> را به قالب وردپرس خود اضافه کنید.

مقاله کاربرد : حتما آموزش رفع خطای“متاسفیم! ناحیه محتوایی در برگه شما یافت نشد” در المنتور را مشاهده کنید.

3 – مشکل صفحه خالی در المنتور

اگر هنگام ویرایش با المنتور صفحه صفحه خالی و سفید مواجه شدید ، ممکن است به دلیل کمبود حافظه وردپرس باشد. می توانید بررسی کنید که آیا وب سایت شما حافظه کافی برای اجرای المنتور را دارد یا خیر.

چطور مشکل صفحه سفید در المنتور را حل کنم؟

 • روش 1: شما می توانید با شرکت میزبان خود تماس بگیرید و از آنها بخواهید حافظه وردپرس وب سایت شما را افزایش دهند. فقط کافیست که یک تیکت ارسال کنید و همه کاره و اقدامات را انجام می دهند.
 • روش 2: اگر روش 1 را نجام ندادید به هر دلیلی ، می توانید این روش عیب یابی را امتحان کنید. به پیشخوان وردپرس > المنتور > تنظیمات بروید. بر روی زبانه پیشرفته کلیک کرده و روش تغییر روش بارگذاری را فعال کرده و سپس بررسی کنید که آیا مشکل برطرف شده است یا خیر.
نحوه لود ویرایشگر المنتور
نحوه لود ویرایشگر المنتور
 • روش 3: در برخی موارد ، ممکن است مشکل از تداخل و یا دست نبودن URL های وردپرس باشد. به مسیر پیشخوان وردپرس > تنظیمات > پیوندهای یکتا بروید و بر روی نام نوشته کلیک کنید سپس تنظیمات را ذخیره کنید.
 • روش 4: سعی کنید بغیر افزونه Elementor دیگر افزونه های را غیر فعال کنید و دوباره مشکل را بررسی کنید.

4 – اگر هنگام ویرایش با المنتور با صفحه خاکستری مواجه می شوید

اگر صفحه ای خاکستری دریافت می کنید ، ممکن است به دلیل تداخل افزونه باشد. چون بیشتر مواقع این مورد می تواند اولین دلیل باشد.

این مشکل را چطور حل کنیم؟

 • روش 1: با غیرفعال کردن یکی یکی افزونه ها (به جز المنتور و المنتور پرو) می توانید این مشکل را برطرف کنید و مشخص کنید کدام افزونه مشکل ایجاد می کند. همچنین می توانید افزونه های جانبی Elementor را غیرفعال کنید.
 • روش 2: این احتمال وجود دارد که ریشه این مشکل یکی از افزودنی های مرورگر شما باشد ، برای بررسی مجدد سعی کنید ویرایشگر Elementor را با استفاده از مرورگر دیگری باز کنید. (چون این مشکل در مواقعی توسط خود ما هم تست و رفع شده است).

5 – نمی توان صفحه را با المنتور ویرایش کرد

اگر می خواهید یک صفحه را ویرایش کنید اما مدام به صفحه پیشنمایش صفحه هدایت می شوید ، این امر می تواند به دو دلیل باشد. یا تدخل افزونه است یا مشکل حافظه.

چطور این مشکل را حل کنیم؟

 • روش 1: اگر این مسئله حافظه است ، می توانید با شرکت میزبان خود تماس گرفته و از آنها بخواهید تا میزان حافظه PHP وب سایت شما را افزایش دهند.
 • روش 2: با غیرفعال کردن یکی یکی افزونه ها (به جز المنتور و Elementor Pro) می توانید این مشکل را برطرف کنید و مشخص کنید کدام افزونه مشکل ایجاد کرده است.

6 – مشکل ذخیره نشدن تغییرات در المنتور

ممکن است یک مشکلی وجود داشته باشد که شما تغییرات را اعمال کنید ، اما هنگام انتشار آن تغییراتی که اعمال کردید نمایش داده نمی شود. این ممکن است به دلیل مشکل ذخیره سازی رخ دهد.

[irinfobox]دقت داشته باشید که تغییرات در صفحه ویرایشگر اعمال شده و وجود دارند ولی بعد انتشار در حالت نمایشی وجود ندارند و اصلا تغییرات اعمال نشده اند.[/irinfobox]

چگونه این مشکل را حل کنیم؟

 • روش 1: با رفتن به پیشخوان وردپرس > المنتور > ابزارها > تولید مجدد فایل CSS (سپس بر روی دکمه تولید مجدد کلیک کنید.) این امر به راحتی قابل حل است. سپس ، می توانید حافظه نهان (کش وردپرس و کش مرورگر) را پاک کرده و صفحه را دوباره تست کنید.
تولید مجدد فایل css
تولید مجدد فایل css
 • روش 2: بررسی کنید که آیا پلاگین کش در سایت خود دارید یا کش طرف سرور را فعال کرده اید (کش CDN). آن حافظه کش را پاک کنید.
 • روش 3: حافظه کش مرورگر را پاک کنید یا سایت را در یک پنجره (new incognito window) بررسی کنید.
 • روش 4: این مسئله می تواند به دلیل قالب هم باشد. می توانید قالب فعال را به قالب پیشفرضی مانند Twenty Sixteen تغییر دهید و اگر مشکل را حل کرد ، با توسعه دهندگان قالب و سایت خود تماس بگیرید.
 • روش 5: اگر از صفحه ساز دیگری در کنار المنتور استفاده می کنید ، این می تواند محتوایی را که با سازنده ایجاد کرده اید نادیده بگیرد و بنابراین نمایش تغییرات را متوقف می کند. برای حل این مشکل ، الگو را ذخیره کرده و سپس آن را به صفحه جدید اضافه کنید تا مشکل حل شود.

7 – دکمه انتشار / به روز رسانی المنتور کار نمی کند

دکمه انتشار و یا به روزرسانی گاهی اوقات امکان دارد که غیرفعال باشد و یا در المنتور کار نکند و یا وقتی شما روی ین دکمه ها کلیک می کنید هیچ اتفاقی نمی افتد. ، علت این مشکل مقدار محدودی از حافظه است.

چگونه این مشکل را حل کنیم؟

 • روش 1: این مسئله را می توان با محدودیت حافظه وردپرس برطرف کرد تا حداقل شرایط لازم برای اجرای صحیح المنتور را برآورده کند. خودتان می توانید این کار را انجام دهید ، اما ترجیح داده می شود باهاستینگ خود تماس بگیرید و آن را برطرف کنند.
 • روش 2: گاهی اوقات ممکن است در زمان اجرای اسکریپت admin-ajax رخ دهد. برای تأیید این موضوع ، با فشار دادن F12 بررسی کنید که آیا پیام های خطایی در کنسول شما نشان داده شده است. اگر پیامی پیدا کردید که می گوید: “Failed to load resource: the server responded with a status of 413” ، کدهای زیر را به فایل .htaccess خود اضافه کنید.
<IfModule mod_dtimeout.c> <Files ~ ".php"> SetEnvIf Request_URI "admin-ajax.php" DynamicTimeout=150 </Files> </IfModule> 

 • روش 3: این نیز می تواند به دلیل پارامترهای تنظیم شده بر روی سرور شما رخ دهد. با افزودن گواهینامه SSL به وب سایت خود می توانید آن را حل کنید. پس از آن شما باید URL سایت را از داشبورد وردپرس خود در المنتور > ابزارها > جاگزینی URL تغییر دهید.
 • روش 4: اگر هنگام تلاش برای به روزرسانی صفحه ، خطای 403 وجود دارد ، دلیل آن افزونه امنیتی است. می تونید در تنظیمات افزونه موارد را غیر فعال کنید و دوباره مشکل را تست کنید.

8 – خطای 500 در المنتور

خطای 500 در المنتور از مشکلات سرور است و شاید بتوانید این مشکلات را به تنهایی برطرف کنید. اگر هنگام استفاده از المنتور خطای 500 دریافت کردید ، باید گزارش خطاهای سرور خود را بررسی کنید تا ببینید مشکل چیست. (چون اصولا در 90 درصد مواقع برای مشکلات سرور هست.)

چگونه این مشکل را حل کنیم؟

 • روش 1: عمدتا دلیل محدودیت حافظه دلیل این مشکل است. برای تأمین نیازهای المنتور، حافظه باید حداقل 128 مگابایت تنظیم شود. می توانید با ارائه دهنده میزبانی وب سایت خود تماس گرفته و از آنها بخواهید تا مقدار حافظه PHP را افزایش دهند.
 • روش 2: شما می توانید افزونه های خود (غیر از Elementor و Elementor Pro) ، هر افزودنی المنتور یا هر افزونه دیگر را غیرفعال کنید و قالب وردپرس خود را به یک قالب پیش فرض مانند Twenty Seventeen تغییر دهید تا تداخل افزونه ای را تست کنید.

حتما بخونید : روش های عملی رفع کامل مشکل 500 در المنتور

در ادامه هر مشکلی که با تجربه کاربری خودمان رخ دهد، در این بخش اضافه می شود و حتما شما هم اگر مشکلی دیگری با المنتور دارید حتما در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا علاوه بر حل توسط ما، در این بخش برای کاربران دیگر به اشتراک گذشته شود.

? فیلم آموزشی

https://youtu.be/TC0GDMdlRdk
رفع کامل خطاهای رایج در المنتور

جمع بندی کلی

افزونه المنتور برای استفاده کنندگان مشکلی را همراه دارد که این مشکلات ممکن است برای یک سایت رخ دهد و اصلا برای یک سایت رخ ندهد و اصلا مواقع و یا زمان مشخصی ندارند و امکان وجود در هر سایت با هر شرایطی را دارد. اما اصلا نگران هیچ چیز نباشید، چون هر مشکلی در المنتور براحتی با چند روش ساده حل می شود.

90% این مشکلات در المنتور به کمبود حافظه بر می گردد و باید طوری باشد که سرور شما منابع کافی را برای اجرای صحیح المنتور را داشته باشد و اگر با هر مشکل روبرو شدید با هاستینگ تیکت بزنید تا حافظه php هاست را افزایش دهند.

? مقالات پیشنهادی ما

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

6 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره تلفنی رایگان

در خدمت شما هستیم!

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.