وبیاکو
0
0

وبلاگ

چطور فوتر سفارشی در المنتور طراحی کنیم؟

چطور فوتر سفارشی در المنتور طراحی کنیم؟

در این جا می خواهم به شما آموزش ساخت فوتر در المنتور را بدهم که یکی از مهمترین آموزش هایی هست که باید حتما برای حرفه ای شدن در المنتور ببینید تا هیچ مشکلی در طراحی بخش ها مختلف سایت با المنتور نداشته باشید و هر نوع سایتی را بدون هیچ کدنویسی طراحی کنید. حتما توصیه شخص بنده این هست که این آموزش رو حتما ببینید.

[irinfobox]افزونه المنتور یکی از بهترین افزونه های صفحه ساز برای وردپرس محسوب می شود . جا دارد که از این تیم بسیار حرفه ای تشکر می کنم تا همواره به حرفه ای شدن و توسعه این افزونه بپردازند و قدم بزرگی را در طراحی سایت بدون کدنویسی بردارند.[/irinfobox]

پیشنیاز های آموزش طراحی فوتر با المنتور

پیشنیاز هایی نیاز داریم تا بتوانیم یک فوتر پیشرفته و زیبا برای سایت با المنتور طراحی کنیم. من کلا مخالف نصب افزودنی المنتور هستم و سعی می کنم که بدون افزونه تغییرات را به سایت با المنتور بدهم. پس در این آموزش فقط از 2 افزونه المنتور و نسخه پرو استفاده کرده ام :

  1. افزونه المنتور (نسخه مخزن وردپرس)
  2. المنتور پرو (نسخه آی آر المنتور)

ساخت فوتر سفارشی با المنتور

ایجاد فوتر با Elementor بسیار آسان است. شما باید مراحل زیر را دنبال کنید? :

مرحله 1: ابتدا وارد وب سایت وردپرس خود (همان پیشخوان وردپرس) شوید و به پیشخوان > قالب ها > قالب های ذخیره شده بروید.

قالب های ذخیره شده المنتور
قالب های ذخیره شده المنتور

مرحله 2: روی دکمه افزودن جدید کلیک کنید و نوع قالب را به عنوان پاورقی (فوتر) انتخاب کنید. یک نام به آن بدهید و روی دکمه ایجاد قالب کلیک کنید.

ساخت تمپلیت فوتر برای سایت
ساخت تمپلیت فوتر برای سایت

مرحله 3: در صفحه بعد ، می توانید از الگوهای فوتر موجود در کتابخانه المنتور انتخاب کنید یا می توانید این کادر را ببندید و ساخت فوتر رو شروع کنید. موردی را که می خواهید انتخاب کنید و بر روی دکمه درج کلیک کنید.

کتابخانه فوترهای آماده المنتور
کتابخانه فوترهای آماده المنتور

مرحله 4: اکنون قسمت ویرایش صفحه فوتر باز می شود. در اینجا ، من به صورت تستی، تایپوگرافی و سایر گزینه های یک نمونه طراحی شده را درج کردم و شروع کردم به ویرایش این تمپلیت.

مرحله 5: متن موجود در ویجت لیست آیکون را تغییر دهید و پیوندهای مربوطه را به موارد لیست اضافه کنید. اگر موردی از لیست را پیدا کردید که قابل اجرا نیست ، می توانید به راحتی آن را با استفاده از دکمه (x) در سمت راست حذف کنید. شما می توانید ویجت های دلخواه را نیز به موارد لیست اضافه کنید و با استفاده از زبانه استایل می توانید ظاهر آنها را تغییر دهید.

ویرایش ویجت لیست آیکون
ویرایش ویجت لیست آیکون

مرحله 6: برای جعبه اشتراک خبرنامه ، شناسه ایمیل خود را در تنظیمات اضافه کنید و عملکرد کلیک دکمه ارسال را مطابق میل خود تغییر دهید. می توانید مستقیماً یک ایمیل را انتخاب کنید ، یا می توانید آن را به هر سرویس ایمیل مانند میلرلایت یا میل چیمپ متصل کنید. در صورت نیاز می توانید فیلدهای موجود در فرم را اضافه یا حذف کنید.

ویرایش فرم عضویت در خبرنامه
ویرایش فرم عضویت در خبرنامه

مرحله 7: اکنون باید پیوندهای اشتراک گذاری اجتماعی را به پایین فوتر اضافه کنید. برای این کار ، روی ویجت آیکون شبکه های اجتماعی کلیک کنید که به شما امکان ویرایش آیکون های اجتماعی را می دهد. برای افزودن پیوند اشتراک گذاری اجتماعی در قسمت پیوند ، روی هر آیکون در لیست کلیک کنید.

ویرایش ویجت آیکون های شبکه های اجتماعی
ویرایش ویجت آیکون های شبکه های اجتماعی

مرحله 8: در صورت تمایل می توانید ویجت دیگری را به فوتر اضافه کنید ، مانند افزودن یک صفحه یا یک ردیف. پس از انجام همه تغییرات ، روی دکمه انتشار در گوشه سمت راست پایین صفحه کلیک کنید.

انتشار فوتر ساخته شده
انتشار فوتر ساخته شده

مرحله 9: وقتی روی دکمه انتشار کلیک می کنید ، از شما خواسته می شود برخی شرایط را به صفحه اضافه کنید. این شرایط تعیین می کند که فوتر شما یا قسمت های دیگر قالب در کجا نمایش داده شود. از آنجا که من می خواهم این فوتردر کل سایت نشان داده شود ، همان را از لیست انتخاب می کنم.

مرحله 10: هنگامی که شرایط خود را مشخص کردید ، روی دکمه ذخیره و بستن کلیک کنید.

ساخت قوانین فوتر در المنتور
ساخت قوانین فوتر در المنتور

پس از همه تغییرات و تنظیم شرایط حالا می توانید سایت خود را باز کنید و فوتر را در بخش انتهای سایت مشاهده کنید و به راحتی هم می توانید این فوتر را تغییر دهید.

چطور فوتر طراحی شده با المنتور رو ویرایش کنم؟

شاید گاهی پیش بیاید که وقتی فوتر را طراحی کردید و منتشر کردید بخواهید تغییراتی را به فوتر طراحی شده اعمال کنید یعنی بخواهید این فوتر را ویرایش کنید. برای این کار به راحتی می توانید به منوی پیشخوان وردپرس > قالب ها > قالب های ذخیره شده مراجعه کنید و در این بخش می توانید فوتر خود را مشاهده کنید. فقط کافیست که به روی دکمه ویرایش با المنتور کلیک کنید. و منتظر باشید تا صفحه با ویرایشگر المنتور برای شما باز شود.

?به مطالب مفید دیگر سری بزنید :

فیلم آموزشی

https://www.youtube.com/watch?v=jCmNRzL_5e0&t=199s
اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره تلفنی رایگان

در خدمت شما هستیم!

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.