وبیاکو
0
0

وبلاگ

ساخت صفحه وبلاگ اختصاصی در المنتور

ساخت صفحه وبلاگ اختصاصی در المنتور

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چگونه می توان یک صفحه وبلاگ در وردپرس ایجاد کرد؟ به هر حال ، کار چندان دشواری نیست ، این است که آن را از نظر ظاهر جذاب کرده و به راحتی برای کاربر قابل فهم باشد.

اگر شما یک وبلاگ نویس هستید ، این صفحه میتونه یک ترمینال برای کار شما باشد. حتی ممکن است صفحه اصلی شما باشد و بنابراین ، باید زیبا و اختصاصی باشد تا کاربر را جذب کند تا در سایت بماند و مقالات را بخواند.

[irinfobox]شما می توانید یک صفحه وبلاگ ساده با استفاده از وردپرس ایجاد کنید ، اما اگر واقعاً می خواهید خوانندگان خود را شگفت زده و متحیر کنید، به یک صفحه وبلاگ حرفه ای و زیبا نیاز دارید.[/irinfobox]

شما می توانید از افزونه ها و قالب ها استفاده کنید ، هر کدام محدودیت های خود را دارند ، یا می توانید از المنتور استفاده کنید.

اما باید دست نگه داریم و بدانیم، صفحه وبلاگ چیست؟ در زیر میخوامی همین موضوع را بررسی کنیم.

صفحه وبلاگ چیست؟

در حالی که پاسخ به این سال ساده به نظر می رسد ، ممکن است بین صفحه وبلاگ و پست وبلاگ سردرگمی ایجاد شود چون من خودم هم هرزگاهی اشتباه میکنم ?.

صفحه وبلاگ در مقابل پست وبلاگ

صفحه وبلاگ و پست وبلاگ دارای تفاوت های قابل توجهی در اصل هستند ، که ما به طور لحظه ای و مختصر به آنها می پردازیم ، اما برخی تفاوت های اضافی در پشت صحنه وجود دارد. تفاوت های اصلی در ساختار سلسله مراتبی صفحات است و صفحه وبلاگ در بالای پست وبلاگ در سلسله مراتب قرار دارد.

پست وبلاگ

پست وبلاگ (که بیشتر به عنوان یک پست/صفحه ای واحد نامیده می شود) یک مقاله جداگانه است که موضوع خاصی را پوشش می دهد و در داخل صفحه وبلاگ قرار دارد. دارای ویژگی های زیر است:

 • دارای نام نویسنده و تاریخ انتشار است. از آنجا که پست های وبلاگ بیشتر از صفحات منتشر می شوند ، این تمایز مهمی بین این دو است. یک پست وبلاگ دارای نام نویسنده و تاریخ انتشار آن است.
 • منطقه ای برای نظرات کاربران دارد. این ویژگی به ویژه برای وبلاگ ها و وب سایت های خبری اهمیت دارد. این نظرات امکان اشتراک گذاری ایده را با استدلال های موافق یا مخالف مقاله فراهم می کند.
 • دارای دکمه های اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی است. همانطور که برای هر پست وبلاگ (یا در مورد آن ، مقاله جدید) مناسب است ، دارای دکمه های رسانه های اجتماعی است که به آن اجازه می دهد پست وبلاگ را با مخاطبان بیشتری به اشتراک بگذارد و در نتیجه آن را تبلیغ کند.

صفحه وبلاگ

از طرف دیگر ، صفحه وبلاگ (که بیشتر به عنوان صفحه بایگانی نامیده می شود) یک صفحه ثابت است که شامل تمام پست های وبلاگ است. بر روی آن ، معمولاً پست ها به ترتیب زمانی صعودی فهرست می شوند و ابتدا جدیدترین پست ها را نشان می دهند ، که بسیار منطقی است ، با توجه به اینکه می خواهید خوانندگان شما ابتدا آخرین پست های شما را بخوانند.

بر خلاف پست وبلاگ ، صفحه وبلاگ نام نویسنده ، تاریخ انتشار آن ، دکمه های اشتراک گذاری (اگرچه ، با المنتور، می توانید آن ها را در هر کجا اضافه کنید) یا بخش نظرات وجود ندارد.

بنابراین ، بیایید شروع کنیم و یک صفحه وبلاگ بسیار پیشرفته و زیبا ایجاد کنیم.

طراحی وبلاگ در المنتور – آماده سازی

قبل از شروع به ایجاد یک صفحه وبلاگ در وردپرس با المنتور، ابتدا باید چندین مورد را آماده کنید.

شما باید یک وب سایت وردپرس راه اندازی کنید ، همراه با هاست، نام دامنه و یک صفحه اصلی آماده باشد. (حتی می توانید در لوکال هاست هم سایت راه اندازی کنید)

پس از اتمام این بخش ، می توانید به ایجاد صفحه وبلاگ در وردپرس بروید. اما چه چیزی در صفحه وبلاگ گذاشته شده است؟

عناصر موجود صفحه وبلاگ

هر صفحه وبلاگ دارای چندین عنصر اساسی است که باید داشته باشد:

 • یک هدر و یک فوتر برای سویچ آسان. در حالی که به راحتی می توانید یک منو بدون هدر و فوتر ایجاد کنید ، من به شدت توصیه می کنم که این بخش ها را داشته باشید، زیرا آنها تجربه کاربری بهتری را ایجاد می کنند.
 • پست های وبلاگ در صفحه وبلاگ قابل مشاهده خواهند بود و می توانند چندین شکل مختلف از جمله گالری تصاویر ، متن بدون تصویر و غیره داشته باشند.
 • گزینه های جستجو شما باید یک زمینه جستجو برای تجربه بهتر و تجربه کاربری بهتر داشته باشید.
 • صفحه بندی (همچنین به عنوان شمارش صفحه شناخته می شود). با تغییر صفحه موجود ، باید بتوانید به پست های قدیمی بروید.
 • پنجره هایی برای اشتراک. اگر این موارد به خوبی انجام شود ، می تواند سطح اشتراک شما را در کوتاه ترین زمان افزایش دهد.
 • فیلتر کردن علاوه بر گزینه فیلد جستجو ، توصیه می کنیم وبلاگ شما دارای گزینه های فیلترینگ باشد تا کاربر بتواند پست های شما را بر اساس برچسب ها و دسته بندی ها فیلتر کند.

ایجاد صفحه وبلاگ با استفاده از وردپرس

اگر صفحه اصلی شما صفحه وبلاگ شماست ، از مرحله بعدی صرف نظر کنید.

قبل از شروع به ایجاد صفحه وبلاگ در المنتور ، باید بین صفحه اصلی و صفحه وبلاگ جدایی ایجاد کنید تا صفحه اصلی پست های اخیر (آخرین مقالات) را نشان ندهد.

اگر این وب سایت جدید است ، این کار را با ایجاد دو صفحه با عنوان “صفحه اصلی“و “بلاگ” انجام دهید. اگر قبلاً یک صفحه اصلی دارید ، نیازی به ایجاد آن ندارید ، فقط باید صفحه وبلاگ را ایجاد کرده و به مرحله 3 بروید.

 1. به داشبورد وردپرس بروید و برگه ها را انتخاب کنید.
 2. سپس ، دو صفحه جدید ایجاد کنید. (یک صفحه اصلی و یک صفحه بلاگ)
 3. اکنون ، منوی تنظیمات را در پیشخوان خود انتخاب و سپس بر روی زیر منوی خواندن کلیک کنید. سپس در صفحه باز شده در اول صفحه “صفحه اصلی شما نمایش داده می‌شود” را بر روی “یک برگه یکتا (از پایین برگزینید)” قرار دهید.
 4. حالا می توانید صفحاتی را که ایجاد کرده اید را به این دو بخش اختصاص دهید. صفحه اصلی را به گزینه صفحه اصلی و صفحه وبلاگ را به گزینه بلاگ اختصاص دهید.
 5. همچنین ، فراموش نکنید که این صفحه را با رفتن به برگه نمایش و انتخاب فهرست ها به منوی اصلی خود اضافه کنید.
  خب تا الان شما یک صفحه وبلاگ ایجاد کرده اید ، جایی که همه پست های جدید در آن قابل مشاهده است.

اما الان یک مشکل وجود دارد! این مشکل چی هست؟ الان باید وبلاگ شما به صورت حرفه ای باشد و کاربارن به راحتی بتوانند در این صفحه به مقالات و نیاز های خود به راحتی آب خوردن دست پیدا کنند. یعنی باید قالب شما آنقدر حرفه ای باشد که یک بخش وبلاگ حرفه ای داشته باشد.

اما مهم این است که بتوانیم این صفحه وبلاگ را شخصی سازی کنیم. متاسفانه این امکان در قالب ها موجود نیست و باید با قدرت افزونه المنتور پیش بریم.

طراحی صفحه وبلاگ با المنتور – یک تکنیک همه فن حریف

با المنتور می تواند روشی را که برای ایجاد صفحات وبلاگ جدید استفاده می کنید کاملاً تغییر دهد و به شما امکان می دهد از یک سبک ساده در استفاده از متن و تصاویر فراتر بروید.

المنتور ایجاد طرح های سفارشی صفحات وب را بدون نیاز به دانستن کدنویسی، فوق العاده ساده می کند.

برای طراحی یک صفحه وبلاگ با المنتور، باید موارد زیر را انجام دهید:

در المنتور یک صفحه جدید ایجاد کنید

از قدرت کامل افزونه المنتور برای سفارشی کردن آن به هر شکلی که می خواهید استفاده کنید.

ابتدا ، هر قالبی را که می خواهید انتخاب کنید. من قالب Hello Elementor را توصیه می کنم زیرا دارای طراحی خامی است و به شما امکان می دهد طرح خود را به هر نحوی که می خواهید طراحی و یا سفارشی کنید. المنتور دارای ویجت های متعددی است که طراحی و افزودن عملکرد به صفحه وبلاگ شما را بسیار ساده تر می کند.

طراحی اصلی صفحه وبلاگ شامل المان های زیر است:

 • هدر و فوتر
 • نوشته ها
 • دکمه های CTA (کال تو اکشن یا صدا زدن یک عمل در صفحه)
 • سرصفحه ها
 • پنجره های باز شو یا پاپ آپ ها
 • گالری

هدر و فوتر (سربرگ و پاورقی)

هدر و فوتر بخش مهمی از طراحی صفحه وبلاگ و حتی بیشتر از منوی اصلی وب سایت هستند. المنتور به شما امکان می دهد هدر و فوتر را به صورت یکپارچه به صفحه وبلاگ خود (و در واقع به کل وب سایت) اضافه کنید. و حتی می توانید این بخش ها را به هر شکلی که می خواهید سفارشی کنید.

می توانید آنها را کوچک یا بزرگ کنید ، می توانید پیوندها ، گزینه های جستجو ، دکمه ها و لوگوی شرکت خود را با یک کشیدن و رها کردن ساده اضافه کنید و می توانید رنگها را تنها با انتخاب تنظیمات و تغییر آنها، تغییر دهید.

برای افزودن یک هدر و یک فوتر به صفحه وبلاگ خود ، باید موارد زیر را انجام دهید:

1 – به پیشخوان وردپرس > قالب ها > پوسته ساز بروید.

theme builder menu
پوسته ساز المنتور

2 – روی “افزودن جدید” کلیک کنید و “سربرگ” را انتخاب کنید.

افزودن سربرگ به المنتور
افزودن سربرگ به المنتور
 1. الگوی سربرگ خود را نامگذاری کرده و روی “ایجاد قالب” کلیک کنید

اکنون می توانید یک الگوی هدر از پیش ساخته شده را انتخاب کنید یا از ابتدا یک الگو ایجاد کنید.

پس از انجام تغییرات مورد نیاز در طراحی سربرگ، روی “انتشار” کلیک کنید و محل انتشار هدر را انتخاب کنید. پیش فرض “کل سایت” است.

ساخت قوانین فوتر در المنتور
ساخت قوانین فوتر در المنتور

الان هدر و یا سربرگ ساخته شده بر روی تمام سایت اعمال شد و می توانید سایت را مشاهده کنید و هدر ساخته شده را در همه سایت ببینید. (آموزش ساخت هدر و فوتر سفارشی در ابتدای سایت هست و یا ویدئوی زیر.)

https://www.youtube.com/watch?v=jCmNRzL_5e0&t=199s

سرفصل ها (تیترها)

سرفصل ها؟ شاید از خود بپرسید که با المنتور، می توانید عناوین متحرک و خیره کننده ایجاد کنید تا صفحه وبلاگ خود را بسیار جذاب تر کنید و از بقیه رقبا متمایز شوید. می توانید انواع انیمیشن ها را با یک کلیک ساده اضافه کنید.

تنها کاری که باید انجام دهید موارد زیر است:

 1. به ویرایشگر المنتور بروید ، ویجت عنوان انیمیشنی را انتخاب کنید.
ویجت عنوان انیمیشنی
ویجت عنوان انیمیشنی

2 – این ویجت را بکشید و به جایی که می خواهید ظاهر شود رها کنید.

3 – از اینجا، این گزینه را خواهید داشت که تنظیمات و سبک را تغییر دهید و انیمیشن مورد نظر خود را انتخاب کنید.

تنظیمات ویجت عنوان متحرک
تنظیمات ویجت عنوان متحرک

تنظیمات را می توانید به دلخواه تنظیم کنید.

نوشته ها

اکنون به مهم ترین بخش صفحه وبلاگ یعنی پست ها می رسیم. ویجت پست‌های المنتور به شما این امکان را می‌دهد که ویجت را به قسمتی که می‌خواهید پست‌های شما در آن باشد بکشید و رها کنید و سپس آنها را با ویرایشگر المنتور سفارشی کنید.

شما می توانید هر چیزی را از فاصله تا اتسایل، تعداد پست ها ، صفحه بندی و طول متن تغییر دهید. واقعاً ، در اینجا می توانید اجازه دهید طراح داخلی فوق زیبا شود.

 1. به ویرایشگر المنتور بروید ، ویجت “پست ها” را انتخاب کنید.
ویجت نمایش مقالات المنتور
ویجت نمایش مقالات المنتور

2 – آن را بکشید و به جایی که می خواهید ظاهر شود رها کنید.

3 – در این جا می توانید همه تنظیمات مربوط به پست ها را در این بخش تنظیم کنید و سفارشی سازی خود را انجام دهید.

تنظیمات ویجت پست های المنتور
تنظیمات ویجت پست های المنتور

تنظیمات فارسی هست و می توانید به راحتی انجام دهید.

دکمه ها

دکمه ها نقش کلیدی در ایجاد دسترسی آسان دارند که واقعاً طرح های برجسته ای را به صفحه اضافه می کنند. ویجت دکمه المنتور ایجاد دکمه ها و سفارشی سازی آنها را به هر شکلی که بخواهید کاملاً آسان می کند. می توانید آنها را به اندازه دلخواه بزرگ کنید ، هر رنگ و هر فونت را برای متن انتخاب کنید.

 1. به ویرایشگر المنتور بروید، ویجت دکمه را انتخاب کنید (حتی می توانید دکمه های رسانه های اجتماعی را با المنتور اضافه کنید)
ویجت دکمه المنتور
ویجت دکمه المنتور

2 – آن را بکشید و به جایی که می خواهید ظاهر شود رها کنید.

3 – از اینجا، این گزینه را خواهید داشت که تنظیمات و سبک را تغییر دهید و انیمیشن مورد نظر خود را انتخاب کنید.

تنظیمات دکمه در المنتور
تنظیمات دکمه در المنتور

در استفاده از این ویجت و استایل ها محدودیتی ندارید.

پنجره های باز شو (پاپ آپ ها)

پنجره‌های پاپ آپ یک راه عالی برای جلب توجه کاربر و هدایت آنها به انجام کاری است که می‌خواهید، مثلاً اشتراک کنید. یک پنجره زیبا ایجاد کنید که از کاربران شما می خواهد در خبرنامه شما عضو شوند. یا شاید پست خاصی را انتخاب کنید. یا چیز جدیدی مانند فروش را اعلام کنید. امکانات بی پایان هستند. و به سلیقه شما و خلاقیت شما بستگی دارد.

المنتور یک سازنده پاپ آپ العاده دارد و برای افزودن پنجره های بازشو به صفحه وبلاگ خود ، مراحل ساده زیر را دنبال کنید:

1 – از داشبورد وردپرس خود، به قالب ها > پاپ آپ ها بروید.

پاپ آپ های المنتور
پاپ آپ های المنتور

2 – بر روی دکمه افزودن پاپ آپ جدید کلیک کنید و سپس یک نام برای پاپ آپ انتخاب کنید و در آخر بر روی دکمه ایجاد قالب کلیک کنید.

افزودن پاپ آپ به وبلاگ
افزودن پاپ آپ به وبلاگ
 1. یک الگو از کتابخانه انتخاب کنید یا طرح خود را ایجاد کنید
 2. روی انتشار و سپس ذخیره و بستن کلیک کنید
 3. یک صفحه جدید در المنتور باز کنید
 4. ویجت دکمه را بکشید
 5. در قسمت طرح ها ، پیوند> داینامیک > اقدامات> پاپ آپ را انتخاب کنید
 6. روی پاپ آپ > باز شدن پاپ آپ > پنجره ای که ایجاد کرده اید را انتخاب کنید
 7. به صفحه ویرایشگر بروید ، روی دکمه کلیک کنید و پنجره ظاهر شده را مشاهده کنید
اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره تلفنی رایگان

در خدمت شما هستیم!

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.